Как не закинуть новое дело

«З понеділка почну нове життя, ходитиму в тренажерний зал, займатимуся йогою, робитиму самомасаж, качатиму прес...» — кожен з нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяця, на кілька місяців , на рік. Чи не тому це відбувається, що ми відразу хочемо багато чого і плани навалюються на нас важким вантажем, не даючи в результаті зробити навіть трохи.

Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але прозаймавшись, наприклад, 3 рази на тиждень у тренажерному залі по кілька годин, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не вироблена. Методика Кайдзена або принцип однієї хвилини

limo.jpg

Існує японська методика «кайдзен», в яку закладено принцип «однієї хвилини».

Принцип цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно одну хвилину, але день у день і в той самий час. Одна хвилина часу - це зовсім мало, а значить легко можна здійснити для будь-якої людини. Лінь не встане на вашому шляху. Ті самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, вигадуючи відмовки чи виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку іноземною мовою - коли час обмежений однією хвилиною, заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся та досягаєте більших результатів. Важливим є те, що ви перемагаєте невпевненість у своїх силах, звільняєтеся від почуття провини та безпорадності, відчуваєте успіх і перемогу. Надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття на п'ятихвилинні і таке інше. Потім непомітно підійде і до півгодинних занять. Прогрес очевидний!

Кайдзен зародився у Японії. Саме слово є складеним, і включає два інших – «кай» (зміна) і «дзен» (мудрість). Автором цієї концепції управління є Масаакі Імаї. Він вважає, що кайдзен - це справжня філософія, яка може однаково успішно застосовуватись і в бізнесі, і в особистому житті.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, оскільки на Заході є усталена думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, які забирають багато сил, можуть зламати людину та залишитися безрезультатними. А принцип «кайдзен» підійде всім і може бути застосовним для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового та постійного покращення у сфері менеджменту.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами та розпочати застосування методики «кайдзен» на практиці.

nat_8989_li.jpg
Повернутися у блог

Відгуки

Показати більше

Залишити відгук

CAPTCHA
Відправляючи відгук, я погоджуюся з угодою користувача
Протестуйте наші продукти
Замовити пробники
Пробники Organique
Зворотній зв'язок
Станьте нашим партнером
Докладніше
NATURALICA GROUP
команда професіоналів, які захоплені розвитком високоякісної натуральної косметичної продукції на ринку України
Телефон: 050 3700 050  050 3700 050 Каталоги